Nagrada „Hiljadu zato“ Danici Jevđović

Nagrada „Hiljadu zato“ iz Fonda „Nomen est omen – Dobanovački“  dodeljena je Danici Jevđović za najbolji master rad u periodu 2016-18.

Svake druge godine na Dan Akademije umetnosti nagrađuje se jedan student grafičkih komunikacija nagradom Fonda „Nomen est omen – Dobanovački“ za podsticanje i stimulisanje umetničkog i istraživačkog stvaralaštva na  master akademskim studijama Grafičkih komunikacija.

Fond je osnovan Odlukom Saveta Akademije umetnosti o osnivanju Fonda 7.10.2015. godine na inicijativu mr Branislava Dobanovačkog, redovnog profesora u penziji. Ciljevi Fonda su podsticanje i stimulisanje umetničkog i istraživačkog stvaralaštva, razvoj kreativnih sposobnosti i afirmacija stvaralaštva studenata master akademskih studija studijskog programa Grafičke komunikacije.

Na osnovu odluke stručne komisije Katedre za grafičke komunikacije ove godine je nagrada „Hiljadu zato“ Fonda „Nomen est omen – Dobanovački“ dodeljena studentkinji doktorskih akademskih studija Danici Jevđović koja je završila master studije 21.06.2017. godine sa prosečnom ocenom 9,94 i master radom pod nazivom „Raslojavanje – ilustracija kao instalacija“. Nagradu je uručio predsednik Izvršnog odbora fonda prof. Ivica Stevanović.

Posted in Ilustracija, Nagrada Hiljadu zato, Projekti.